Kdo jsou naši výrobci stříbrných příborů a stříbrného stolního nádobí?

Kdo jsou naši výrobci stříbrných příborů a stříbrného stolního nádobí?
19.11.2016

Stříbrné svícny, vázy, džbány a příbory vykouzlí na prostřeném stole, zvláště ve světle svíček, ničím nenapodobitelnou výjimečnou atmosféru. Vybrali jsme ty nejlepší, léty prověřené evropské výrobce stříbrných předmětů pro váš domov.

O stříbře

Stříbro je netoxický kujný kov s překrásným bílým leskem. Má antibakteriální vlastnosti a nemění chuť jídla. Dá se říct, že je přímo předurčeno k výrobě stolního nádobí. Lze ho zpracovávat mnoha způsoby a díky tomu získat bohatou škálu předmětů, od příborů přes cukřenky až po luxusní bytové doplňky.

My vám nabízíme stříbrné předměty z tzv. sterlingového stříbra, což je materiál obsahující 92,5% stříbra a 7,5% příměsí zajišťujících pevnost a tvrdost materiálu. Tato ryzost se označuje 925/1000 a je nejběžnější slitinou stříbra.

Naše společnost je registrovaná u Puncovního úřadu jako oficiální prodejce stříbra s vlastní odpovědnostní značkou, která spolu se značkou Puncovního úřadu garantuje pravost a ryzost prodávaného stříbra. Každý stříbrný předmět, který u nás zakoupíte, má vlastní puncovní značky ze země původu a české. U nás máte stoprocentní jistotu, že kupujete skutečně kvalitní a pravý stříbrný výrobek.

České puncovní značky stříbra.

České puncovní značky pro stříbro musí nejen prodejce stříbra umístit u prodávaného stříbrného zboží.

Stříbrné a postříbřené příbory doporučujeme ukládat do kazet na příbory kvůli zamezení přístupu vzduchu, a aby se navzájem nepoškrábaly. Kazety jsou obvykle na 24 - 30, nebo 69 kusů příborů. Nabízíme také pastu na čištění stříbra a utěrku na leštění stříbra impregnovanou aktivní složkou na rychlé vyčištění.   


V naší nabídce najdete stříbrné i postříbřené předměty od tří světově známých výrobců, shodou okolností jsou to všechno rodinné firmy.

 

Italská firma Schiavon má nejširší nabídku stříbrných předmětů

Skutečnou aristokratickou atmosféru vytváří náš italský dodavatel stříbrných předmětů, značka Schiavon. Vše, co znáte z románů a filmů – příbory, tácy, mísy, omáčníky, svícny, kávové soupravy, cukřenky, konvice, džbány, vázy, poháry na zmrzlinu, mísy na punč, stolní sety na olej a ocet, talíře, prstýnky na ubrousky. To vše ze stříbra a vyrobeno v Itálii. 

Schiavon - stříbrná nápojová souprava Inglese

Naprostá klasika k pravému anglickému odpolednímu čaji – stříbrná nápojová sada Inglese značky Schiavon

Všechno začalo v roce 1944, kdy třináctiletý Angelo Schiavon vstoupil do učení zlatnického a měditepeckého mistra. Ovšem záhy zjistil, že jeho láskou bude zpracování stříbra. V roce 1957 si otevřel vlastní malou stříbrnickou dílnu ve městě Treviso nedaleko Benátek. Brzy si jeho originální a precizně vypracované výrobky našly cestu do specializovaných obchodů. V průběhu několika let se značka Schiavon zařadila mezi přední italské producenty stříbrného nádobí. Od roku 1975 je možné najít produkty Schiavon v nejlepších luxusních obchodech v Itálii a na celém světě.

Schiavon - stříbrné příbory Barocco

Zdobná kolekce stříbrných příborů Barocco od značky Schiavon

V současnosti Angelo Schiavon stále působí ve vedení rodinné firmy spolu se synem a dcerou. Veškeré produkty značky Schiavon se stále vyrábí v továrně ve městě Treviso.

Schiavon - stříbrné doplňkyStříbrné lampy, svícny, mísy na ovoce a mnoho dalších stolních a bytových doplňků produkuje italská značka Schiavon


Německá firma Robbe & Berking má dramatickou minulost

Tradice německého výrobce stříbrných předmětů Robbe & Berking sahá až do roku 1874. Tehdy v severoněmeckém městě Flensburg založil Nicolaus Robbe stříbrnickou dílnu. Sám vyráběl stříbrné příbory a stolní nádobí. V roce 1897 zaměstnal vyučeného, velmi talentovaného pomocníka, Roberta Berkinga. Ten se zamiloval do mistrovy dcery, a po svatbě se stal společníkem v malé dílně svého tchána. Od této chvíle se firma začala rozrůstat, v roce 1907 zaměstnávala již dvanáct stříbrotepců.

Bohužel, v roce 1908 Robert Berking ve svých pětatřiceti letech tragicky zahynul. Protože jeho děti byly ještě velmi malé, firmu převzala jeho žena a řídila ji spolu s bratrem a otcem. V roce 1925 nastoupil do vedení firmy nejstarší syn Roberta Berkinga, Theodor. V čele firmy stál čtyřicet let. Za jeho působení se firma transformovala do jednoho z nejúspěšnějších výrobců stříbrných příborů a doplňků v severním Německu. Zaměstnával až sto výrobních pracovníků.

Belvedere od značky Robbe & Berking

Klasická kolekce stříbrných příborů Belvedere od značky Robbe & Berking

Během druhé světové války se trh se stříbrným zbožím zhroutil, a spousta zaměstnanců byla odvedena. Firmu udržela nad vodou pouze výroba vojenských křížů. Po válce byla situace zkomplikovaná ještě ztrátou trhu ležícího v sovětské okupační zóně. Nicméně, měnová reforma v roce 1948 a následná konsolidace německé ekonomiky přinesly společnosti Robbe & Berking ekonomický úspěch a počet zaměstnanců brzy začal opět růst. V roce 1956 firma vystavěla nový výrobní závod.  Další rozvoj firmy nastal po nástupu Theodorova syna Roberta do čela společnosti v roce 1958. Firma se změnila z regionálního výrobce na mezinárodně uznávaného evropského producenta stříbrných příborů, stolních doplňků a dárkových předmětů.

Člen nejmladší generace rodiny, Oliver, převzal vedení společnosti po dvanácti letech spolupráce se svým otcem, v roce 1997. Oliver Berking odolal současnému trendu přesouvání výroby do oblastí s levnější pracovní sílou, a tak se všechny stříbrné a postříbřené výrobky firmy i nadále vyrábějí ve Flensburgu. V současnosti patří Robbe & Berking celosvětově mezi nejúspěšnější luxusní německé značky. Specializuje se na postříbřené a stříbrné příborové sady, v nabídce má také nerezové příbory. Kromě klasických vzorů nabízí i moderní a nadčasový design.

Riva od Robbe & Berking

Moderní minimalistická sada stříbrných příborů Riva od Robbe & Berking

 

Britská firma Arthur Price garantuje královskou kvalitu

Značka Arthur Price byla založena v roce 1902 zkušeným a talentovaným Arthurem Pricem v anglickém Birminghamu. Navzdory silné konkurenci se mu dařilo a od roku 1911 začal vyvážet své produkty do zámoří. Příbory značky Arthur Price byly v roce 1912 vybrány pro luxusní jídelny na zaoceánském parníku Titanic.
Kromě prvotřídní kvality produktů se firma zaměřila na inovace, byla například prvním výrobcem příborů z chrómu, což byl předchůdce nerezové oceli.  V roce 1925 začala jako první s výrobou příborů z nerezové oceli. A jako první výrobce příborů v roce 1930 oficiálně proklamovala 100 % záruku na své produkty.

Příbory Titanic od značky Arthur Price a porcelán Titanic 

Reedice kolekce postříbřených příborů Titanic od značky Arthur Price s vlajkou společnosti White Star Line a anglický kostní porcelán Titanic z porcelánky Royal Crown Derby 

Když v roce 1936 Arthur Price zemřel, vedení se ujali jeho synové Arthur a Frederick. Další generace převzala žezlo v roce 1949, když v čele firmy stanul syn Fredericka, John. V roce 1977 firma získala prestižní Královskou záruku Jejího veličenstva Královny. Další Královskou záruku Prince z Walesu získala v roce 1988.

 Moderní tříramenný svícen značky Arthur Price

Stále moderní tříramenný svícen značky Arthur Price

V současnosti pracuje ve firmě již pátá generace rodiny zakladatele. Nabídka produktů značky Arthur Price zahrnuje kromě nerezových i postříbřené příbory, svícny, tácy, kroužky na ubrousky, kořenky a další stolní doplňky. Momentálně je v nabídce také reedice postříbřených příborů pro Titanic, znovuuvedená ke stému výročí vyplutí Titaniku.

Arthur Price jako první výrobce příborů začal spolupracovat se známými návrháři. Například známý britský bytový designer Laurence Llewelyn-Bowen vytvořil kolekce moderních příborů z nerezové oceli Echo nebo Feast.

Clive Christian - Empire Flame

Clive Christian, známý britský návrhář s vášní pro luxus, je autorem originální, extravagantní pozlacené kolekce Empire Flame s motivem plamene.


Sklenice, skleničky, vázy a křišťál z Britských ostrovů.

Bone China není Čína, aneb Co je kostní porcelán

Měděné nádobí – rozporů plný příběh, který začal před sedmi tisíci lety.

Sedm pravidel pro přípravu nezapomenutelného Čaje o páté.

Anglický odpolední čaj – anglická tradice, která stále žije.

Recepty na anglické sendviče a scones.

Světoznámý porcelán s italskou elegancí poprvé v Praze.

Jak prostřít stůl k víkendové snídani nebo slavnostnímu obědu.

Seznamte se s královnou svateb z Manhattanu. Milé dámy a nevěsty, toto je Vera Wang!

Zvířecí motivy na porcelánovém nádobí.

 

 

 


© Thomas Spoon Prague, s.r.o. 2012 - 2020. Všechna práva vyhrazena.