Zvířecí motivy na porcelánovém nádobí.

06.10.2016

Motivy zvířat, zvířátek a zvěřiny se objevují na nádobí od nepaměti, od prvních hliněných misek až po luxusní kostní porcelán. Kdysi nádobí zdobila zvířata, která žila bezprostředně kolem lidí. Dnes můžete na svém oblíbeném hrnku či misce najít obrázek zvířátek z celého světa. Naše porcelánová zoo je také velmi pestrá!

Nejsladší pejskové na světě

Jsou sladcí, jsou roztomilí, a potěší vám oko i duši, kdykoliv na ně pohlédnete. I ten největší mrzout zjihne při pohledu na ně. Mají speciální výcvik na roztomilost a šíření radosti! Jsou nejlepším dárkem pro milovníky a majitele pejsků. Bílí pejskové Top Dogs z jemného kostního porcelánu od anglické značky Royal Doulton.

Nejsladší pejskové na světěRoyal Doulton - Top Dogs

Anglický buldok nesmí chybět

Buldok patří mezi národní poklady Velké Británie. Pro Brity je symbolem národního charakteru, je přátelský, oddaný, rozpozná nebezpečí a připraven do krve bránit svoji rodinu. Jeho popularita jako symbolu Británie vzrostla v čase druhé světové války, kdy byl často zobrazován s britskou vlajkou. Byl také oblíbeným psem britského ministerského předsedy Winstona Churchilla, který stál v čele Velké Británie v průběhu celé války, a kterého přezívali „britským buldokem“.
Anglický buldok byl několikrát hvězdou filmového plátna. Naposledy si „zahrál“ v akčních bondovkách Skyfall a Spectre. Originální figurku z těchto filmů najdete i v našem obchodě, stejně jako figurku buldoka ve stylu Winstona Churchilla.

Anglický buldok nesmí chybět.

Zvěřinec u „Královské koruny“

Producentem zvířecích figurek plných poezie a něhy je britská značka Royal Crown Derby. V jejím „zvěřinci“ jsou zastoupena domácí, lesní i exotická zvířata, velká, malá, i ptáčkové nejrůznějších barev a druhů. Výjimečné a charizmatické figurky Royal Crown Derby jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího kostního porcelánu, ručně malované a bohatě zdobené. Luxusní vzhled je zdůrazněn velkorysým použitím 22-karátového zlata.

Royal Crown Derby

Zvířátka z volné přírody byla vždy velikou inspirací pro umělce. Liška, jezevec a žabka z kolekce. Royal Crown Derby

 

Royal Crown Derby

Exotická zvířátka si najdou také své obdivovatele, zvláště když se objeví ve dvojici maminka a mláďátko. Royal Crown Derby

 

Royal Crown Derby

Jako na dvoře u babičky – oslík, prasátko, napařující se kohout a sladké koťátko.  Royal Crown Derby

 

Dunoon - Iona

Hrnky značky Dunoon jsou plné domácích i volně žijících zvířat. Kolekce Iona.

 

Royal Crown Derby

Něžná krása motýlích křídel, jejich lehkost a nezaměnitelný půvab jsou věčnou inspirací pro tvůrce krásného porcelánu. Figurka Babočka paví oko a kolekce Royal Butterfly od značky Royal Crown Derby.

 

Dunoon - vzory Iona, Suffolk

Hrnky Dunoon jsou plné hravých motýlů a motýlků. Kolekce Suffolk a Iona.

 

Richard Ginori - Hesperidae

Kolekce Hesperidae značky Richard Ginori je vskutku originální! Žádní romantičtí motýlci, ale – noční můry. V řecké mytologii byly Hesperidky dcery bohyně noci Nykty a Titána Atlanta. Jejich úkolem bylo hlídat strom se zlatými jablky v zahradě bohů. V práci si nevedly moc dobře, pár jablek bylo ukradeno. Jedno z nich se stalo pověstným „jablkem sváru“, které rozhněvalo bohyně Héru, Athénu a Afrodítu ve sporu o to, která je z nich nejkrásnější. Tento spor později přerostl ve známou Trojskou válku.

 

 

Prodejna Richard Ginori - Insetti

Miniatury motýlů a brouků v dekoru klasické kolekce Oro patří ke značce Richard Ginori už více jak sto let. V kolekci je roháč, několik druhů chrobáků, kobylka, cikáda.

 

Psi a kočky


Tito čtyřnohý společníci, kamarádi a ochránci dělají společnost lidstvu snad odjakživa. Také proto jim patří největší pozornost výrobců porcelánu. Hrnky Dunoon jsou toho důkazem. Všechny možné rasy, typy, druhy. Vybere si každý, ať už dává přednost pejskům nebo kočkám.

Dunoon

 

Přečtěte si také:

Sedm pravidel pro přípravu nezapomenutelného Čaje o páté.

Anglický odpolední čaj – anglická tradice, která stále žije.

Recepty na anglické sendviče a scones.

Světoznámý porcelán s italskou elegancí poprvé v Praze.

Jak prostřít stůl k víkendové snídani nebo slavnostnímu obědu.

Seznamte se s královnou svateb z Manhattanu. Milé dámy a nevěsty, toto je Vera Wang!

Měděné nádobí – rozporů plný příběh, který začal před sedmi tisíci lety.

 

© Thomas Spoon Prague, s.r.o. 2012 - 2021. Všechna práva vyhrazena.