Butterfly Bloom

Sada konvice na čaj, miska na cukr a mléčenka

Katalogové číslo: 40003932

Udělejte si odpolední čaj ještě lákavější s touto konvičkou, cukřenkou a mléčenkou z kolekce Butterfly Bloom. Vintage vzory inspirované archivem obsahují barevné motýly, zářivé květy a tkané listy, které vytvářejí hravý výraz zahradní party. Slaďte toto eklektické trio s dalšími kousky z kolekce a získáte opravdu skvělou sadu na čaj.

Wedgwood je tradiční anglická značka založená roku 1759, která se právem označuje jako nejlepší anglický výrobce porcelánu. Jejím zakladatelem byl Josiah Wedgwood (1730-1795) nazývaný „otcem anglických hrnčířů“. Do dějin se zapsal jako výrobce keramiky, průmyslník, inovátor a průkopník moderního marketingu.
 
Anglický jemný kostní porcelán (tzv. Bone China) byl pojmenován podle hlavní součásti svého střepu, kterou tvoří 40 až 50% kostního popela (především skotu). Tento druh procelánu vynalezl v Anglii roku 1748 Thomas Frye. Na konci 18. století jej zdokonalil a průmyslově využil Josiah Wedgwood I. a Josiah Spode v Stoke-on-Trent, kteří jsou považování za zakladatelé anglické keramiky.

Dostupnost  SKLADEM NA PRODEJNĚ 2ks

7 150,- Kč

Parametry a údržba

EAN 701587159807
Výrobce Wedgwood - Anglie
Značka Wedgwood
Materiál anglický kostní porcelán
Provedení ruční tisk s linkou z 22 karátového zlata
Dárkové balení ano
Objem 1 l
Myčka na nádobí ano
Mikrovlnná trouba ne
Ke stažení Návod k použití PDF