Prostírání Lady Clare

Traditional Samuel Dixon Birds sada 6 prostírání 11x9 cm

Katalogové číslo: 1821

Samuel Dixon byl irský umělec, známý pro své malby vodovými barvami a zobrazováním květin a ptáků v basso-relievo. Toto byla druhá a ambicióznější sada ptačích obrázků Samuela Dixona, tzv. Cizí a domácí ptáci. Od jeho souboru z roku 1750 se lišily velikostí a složitostí kompozic, některé obsahovaly až tři ptáky, hmyz, květiny, ovoce, mušle a korály.

Prostírání je opatřeno odolným lakem a tepelně odolným do 100°C. Okraje prostírání jsou ručně zlacené a jsou opatřeny měkkou lepenou rubovou stranou v dárkové krabici. Každý kus byl vyroben v anglickém Gloucestershire.

První nápad na prostírání zdobené barevným potiskem se zrodil v 30. let 20. století. Lady Clare Pigott, původní zakladatelka společnosti, vytvořila první prostírání v Paříži v roce 1932 jako žena přidělence na britské ambasádě v Paříži. Z důvodů vysokých nákladů na praní stolního prádla vymyslela své první prostíraní s květinovým potiskem na povrchu a několika vrstvami laku. Z těchto jednoduchých počátků se zrodila značka LADY CLARE dodnes vyrábějící prostírání v anglickém Gloucestershire.

Dostupnost  SKLADEM NA PRODEJNĚ 1ks

1 105,- Kč

Parametry a údržba

EAN 5036315018213
Výrobce Lady Clare
Značka Lady Clare
Materiál eukalyptové dřevo a papír
Dárkové balení ano
Výška 0.5 cm
Rozměr 11x9 cm
Myčka na nádobí ne
Ke stažení Návod k použití PDF