Butterfly Bloom

Konvice na čaj Blue 1 l

Katalogové číslo: 5C107805110

Krásná a velká konvice na čaj je pro dva, ale i pro více hostu. Jelikož je čaj opět nejpříjemnější částí dne, kolekce Butterfly Bloom oslavuje tento nejangličtější rituál tím, že přináší zpět k čajovému stolku kouzlo a lehkovážnost. Butterfly Bloom je nejlepší anglický porcelán na čaj. V souladu s dnešní láskou ke starobylým věcem je navržena sada „neshodných“ hrnků z jemného kostního porcelánu, se kterými si můžete  volně pohrávat. Mohou být použity samostatně, v malých skupinách nebo všechny dohromady jako soubor.
 
Wedgwood je tradiční anglická značka založená roku 1759, která se právem označuje jako nejlepší anglický výrobce porcelánu. Jejím zakladatelem byl Josiah Wedgwood (1730-1795) nazývaný „otcem anglických hrnčířů“. Do dějin se zapsal jako výrobce keramiky, průmyslník, inovátor a průkopník moderního marketingu.
 

Anglický jemný kostní porcelán (tzv. Bone China) byl pojmenován podle hlavní součásti svého střepu, kterou tvoří 40 až 50% kostního popela (především skotu). Tento druh procelánu vynalezl v Anglii roku 1748 Thomas Frye. Na konci 18. století jej zdokonalil a průmyslově využil Josiah Wedgwood I. a Josiah Spode v Stoke-on-Trent, kteří jsou považování za zakladatelé anglické keramiky.

 

Dostupnost  SKLADEM NA PRODEJNĚ 2ks

4 368,- Kč

Parametry a údržba

EAN 91574210339
Výrobce Wedgwood - Anglie
Značka Wedgwood
Materiál anglický kostní porcelán
Provedení ruční tisk s linkou z 22 karátového zlata
Dárkové balení ano
Výška 16 cm
Objem 1 l
Myčka na nádobí ano
Mikrovlnná trouba ne
Ke stažení Návod k použití PDF