O nás*

Společnost Thomas Spoon Prague byla založena v roce 2005 dvěma společníky, které pojí dohromady záliba v dobrém jídle a stolování. Filozofií naší společnosti je nabízet Vám, váženým zakazníkům, to nejlepší z oblasti stolování.

Ať je to porcelán od prvotřídních světových výrobců, ať je to měděné nádobí, ať jsou to příbory světoznámých značek. Nejde nám jen o samotný prodej, ale hlavně o životní filozofii. Chceme zákazníkům prodávat nejen samotné výrobky, ale i jejich ducha, historii a tradici, která je s naším sortimentem nerozlučně spjata. S nadsázkou lze říci, že některé značky, jejichž zboží u nás můžete zakoupit, psaly světové dějiny.

Josiah Wedgwood, zakladatel stejnojmenné anglické porcelánky, vyrobil a dodal ruské carevně Kateřině II. Veliké na tu dobu nevídaně rozsáhlý jídelní servis. Pro jeho výrobu musel Josiah Wedgwood pojmout výrobu uplně novým a převratným způsobem. Je považován za originálního autora nejen samotných výrobních procesů, ale i termínů, které jsou dnes běžně používány v účetnictví a podnikových financí. Porcelánka Royal Crown Derby pro změnu dodala porcelán pro první třídu parníku Titanic. U příležitosti stého výročí plavby Titanicu, byla obnovena výroba tohoto porcelánu. Je velmi vzrušující se vrátit zpět do historie a nahlížet do života oné doby.

Stolování na úrovni - to je dílem věda, dílem umění, ale hlavně životní styl. Pro ty, kteří chtějí tento styl a hodnoty sdílet, jsme plně k dispozici. Velmi rádi Vás uvítáme jak na našem eshopu, tak i v obchodě Wedgwood Store ve Vodičkově ulici. Náš personál je Vám plně k Vašim službám.


V dokonalé úctě
zakladatelé a majitelé společnosti Thomas Spoon Prague, s.r.o.


Tomáš Lžičař & Michal Papež